Doba dovolených se pomalu ale jistě blíží. Než odjedete na dovolenou, vyřiďte si spolehlivé cestovní pojištění, aby vás na vaší dovolené nic nepřekvapilo. Cestovní pojištění vás chrání během vašich cest mimo Česko.

Co je cestovní pojištění do zahraničí?

Jedná se o druh pojištění, které jedince chrání při cestování mimo Česko. Vztahuje se zejména na léčebné výlohy při onemocnění a úrazech. Běžně se k němu získávají také asistenční služby. Pokud se chystáte do zahraničí, jistě si ho nezapomeňte vyřídit. Pokud si jej neuzavřete, budete si v případě potřeby muset platit veškeré výlohy mimo země Evropské unie sami.

Cestování po Česku a s ním spojené cestovní pojištění

Pokud plánujete dovolenou u nás, i tehdy byste měli myslet na cestovní pojištění. Zejména aktivně prožitá dovolená (např. lyžování na sjezdovkách, vodáctví, cyklistika) představuje značně vysoké riziko.

Pokud si říkáte, že je cestovní pojištění na dovolenou po Česku zbytečné a domníváte se, že máte zdravotní péči v rámci zdravotního pojištění zdarma, pak zpozorněte. Cestovní pojištění na dovolenou u nás totiž obsahuje mimo základní zdravotní péči také pokrytí dalších rizik, např. úrazové pojištění, pojištění osobních věcí a dalších zavazadel, pojištění hlavních turistických sportů, pojištění odpovědnosti za škodu na zdraví nebo majetku, pojištění asistenčních služeb a další.

Kolik zaplatíte za cestovní pojištění?

Cena závisí na tom, do jaké země se chystáte. Pokud jedete do vzdálené země, pak si za cestovní pojištění připlatíte v porovnání s dovolenou např. na Slovensku nebo v Německu.
Cena dále závisí na pojištěných aktivitách, kterým se chcete na dovolené věnovat. Pokud máte v plánu adrenalinové sporty, pak si připlatíte.