Pokud žijete v souladu s přírodou a chtěli byste více chránit planetu i během cesty do práce či na dovolenou, pak si přečtěte následující článek. Každý řidič jistě zaznamenal výrazný nárůst cen paliva, a tak jistě každý ocení tipy, jak ušetřit za palivo.

Automobil vytahujeme z garáže docela často. Místo toho, abychom šli na autobus či na MHD, raději na cílové místo jedeme autem. V současnosti není nic neobvyklého, že jedna rodina má až tři auta a každý z členů jezdí do práce či do školy svým vlastním autem. Aut je tak na silnicích stále více a více. V tomto článku se dočtete několik rad, jak ušetřit za benzín či naftu a jak šetřit přírodu.

Uklízejte si v autě

Sice se to zdá jako drobnost, ale pokud v autě vozíte spoustu zbytečných věcí, i tato skutečnost může zvýšit spotřebu a také emise. Každé kilo navíc se totiž počítá. Pokud zde například vozíte autosedačku a vaše dítě již jezdí v autě bez ní, pak zde autosedačka již nemá co dělat a jen zde zavází.

Pravidelně dofukujte pneumatiky

Pokud jezdíte na podhuštěných pneumatikách, vaše vozidlo vypouští větší množství emisí. Jízda na podhuštěných pneumatikách je navíc také nebezpečná. V současnosti již má naštěstí většina automobilů automatické snímače tlaku v pneumatikách, které vás včas na tuto skutečnost upozorní.

Myslete na svůj styl jízdy

Pokud je vaším jízdním stylem brzda – plyn, pak na to během řízení myslete. Snažte se dopředu předvídat a nebrzděte na poslední chvíli. Pro snížení emisí brzděte co nejvíce motorem.

Zpomalte

Čím rychleji ve voze jedete, tím větší budete mít spotřebu. Myslete na to, až zase šlápnete na plyn. Nejefektivnější jízdu docílíte, když budete rychlost držet lehce pod nejvyšší povolenou rychlostí.

Tagged in:
, ,