Vodu potřebujeme ve svém životě neustále. V tomto článku se dozvíte, jak uspořit vodu při běžném používání. Není to tak složité, jak si mnoho lidí myslí. Existují jednoduché tipy, které vám pomohou ušetřit za vodu a pomůžete také naší přírodě. 

Voda je pro náš život velmi důležitá. Člověk bez pitné vody nepřežije více než pár dnů. Je sice pravda, že voda tvoří 70% povrchu planety, sladkou vodu však tvoří jen velmi malá část z tohoto množství. Voda je základem všeho – pití, jídla, energie a průmyslu. Člověk bohužel do vody vypouští velké množství chemie a výsledkem je, že pitná voda na naší Zemi mizí. 

Jak ušetřit litry vody a zároveň uspořit peníze za vodu

V dnešní moderní době na trhu existují pomocníci, díky kterým ušetříte velké množství vody a uspoříte i nějaké peníze. Jedná se zejména o: 

1. Úsporné sprchové hlavice

Do koupelny si můžete pořídit úspornou sprchovou hlavici, která ušetří až polovinu množství vody. Je velmi podobná běžné sprchové hlavici, nejspíš ani nepoznáte rozdíl. Montáž je jednoduchá, úsporná hlavice se pouze namontuje na sprchovou hadici. Touto hlavicí proteče méně vody v porovnání s běžnou hadicí, přičemž není nijak omezen komfort při sprchování. 

2. Úsporné sprchové šetřiče

Jedná se o zařízení, která také dokážou snížit množství vody, které proteče hlavicí při sprchování. Instalace je velmi snadná, umístíte ho mezi vodovodní baterii a sprchovou hadici. Do hlavice tak bude proudit méně vody, vy to během sprchování téměř nepoznáte. 

3. Úsporné šetřiče na baterie 

Existují také pomocníci na vodovodní baterie k dřezu a umyvadlu. Jednoduše vyšroubujete původní perlátor z vodovodní baterie a vyměníte ho za úsporný perlátor. Komfort při mytí rukou je s tímto úsporným perlátorem zcela zachován. 

4. Úsporné šetřiče na WC

Věděli jste o tom, že splachování toalety tvoří až čtvrtinu celkové spotřeby vody v domácnosti? Přitom můžete ušetřit množství spláchnuté vody s tímto šetřičem na WC.

Tagged in:
, ,