Cestování je pro mnoho lidí dnes koníček. Cestujeme na dovolenou, za poznáním, za přírodou nebo za adrenalinem a zážitky. K tomu všemu patří také starost o své zdraví a také finance. Je proto důležité si na cesty sjednat cestovní pojištění. Jak získat výhodnou cenu pojištění se dozvíte v článku.

Na čem závisí cena pojistného u cestovního pojištění

  • rozsahu- to zahrnuje součásti povinného ručení, jako jsou náklady na léčbu, úrazové pojištění a pojištění odpovědnosti,
  • pojistné částce – sestává z maximální peněžní částky přiřazené každé ze složek cestovního pojištění.

    Zvýšení rozsahu a výše pojištění znamená rozšíření ochrany, což je nepochybná výhoda, ale zároveň přispívá ke zvýšení nákladů na pojistné.

Kamenné pobočky pojišťoven jsou poměrně časově náročnou metodou a jsou dostupné pouze ve městech s velkým počtem konkurenčních nabídek. Proto při hledání pojištění na poslední chvíli využijte online kalkulačku, která je zcela zdarma a během pár minut vidíte tu nejlepší nabídku pro vás, navíc si můžete pojistnou smlouvu okamžitě sjednat rovněž přes internet.

Ke standardnímu rozsahu pojištění si lze sjednat také

  • Pojištění odpovědnosti – chrání váš rozpočet před placením náhrady škody v situaci, kdy způsobíte škodu třetí osobě a jste povinni poskytnout náhradu škody.
  • Sportovní pojištění vás chrání a vaše finance v případě fyzické aktivity během cesty. Pokud tuto možnost nemáte a škodu způsobíte např. Při jízdě na kole, může pojistitel odmítnout vyplatit pojistné plnění.

Nejlevnější cestovní pojištění

Nejlevnější cestovní pojištění nemusí mít mnoho dalších služeb nebo bude mít nízké pojistné limity. Tato pojistka je zakoupena za účelem jistoty na cestách, takže je lepší přemýšlet o trochu dražší možnosti pojištění. Nicméně se v online kalkulačce dají najít výhodné sumy i pro rozšířené pojištění.

Nezapomeňte, že cestovní pojištění je jednou z nejdůležitějších věcí, které musíme udělat před odjezdem. Bez tohoto druhu zabezpečení nemůžeme strávit během cesty klidný čas.