Pokud již začínáte myslet na vaši letní dovolenou, pak se vám tento článek bude hodit. Dočtete se v něm všechny důležité informace o tom, na co všechno myslet před cestou.

Zjistěte si důležité informace o cílové destinaci

Před vaší cestou byste si měli zjistit podrobné informace o cílové destinaci. Hodit se vám budou nejen informace o tom, jaká místa zde stojí za navštívení, jaké je zde počasí, ale především si zjistěte, jaká je zde politická situace a zda je země bezpečná.

Myslete na zdravotnický materiál

Na dovolené by vám neměl chybět základní zdravotnický materiál. Pokud jedete autem, přibalte si s sebou lékárničku na cesty. Neměl by v ní chybět opalovací krém, panthenol na spálenou pokožku od sluníčka, náplast, obvaz, desinfekce a základní léky (proti bolesti, při nachlazení a na střevní problémy). Samozřejmě nezapomeňte na léky, které běžně používáte.

Zjistěte, jaké očkování je potřebné do dané země

Před vaší cestou si zjistěte, jaké očkování je zde povinné. Pokud jedete například do Chorvatska, Řecka nebo Španělska, pak se tímto příliš zabývat nemusíte. Jestliže však jedete do exotické země, pak si tyto informace určitě zjistěte.

Zkontrolujte, zda máte všechny potřebné osobní doklady

Před odjezdem na dovolenou se ujistěte o tom, jestli máte všechny doklady, které budete potřebovat. Jedná se o občanský průkaz (nebo cestovní pas), evropský průkaz zdravotního pojištění, dokumenty o vyřízeném cestovním pojištění. Pokud cestujete autem, pak nezapomeňte na řidičský průkaz a zelenou kartu. Jestliže se chystáte na dovolenou do destinace, ve které je povinné vízum, pak si ho nezapomeňte včas vyřídit.

Platební karta a dostatek hotovosti

Nejpohodlnější způsob, jak na dovolené platit, je přes platební kartu. Někdy se vám však může hodit i hotovost, a tak mějte u sebe i hotovost v dané měně.