Správa železnic zajišťuje bezbariérovou přístupnost vlakových stanic a zastávek. Pouze letos realizuje nebo již dokončila stavební akce na zhruba třiceti nádražích po celé naší zemi. Ta budou nově dostupná rovněž osobám se sníženou schopností pohybu. Tato oblast se dále zaměří na spuštění interaktivní mapy bezbariérové přístupnosti nebo na nákup zdvihacích plošin na nádraží. 

Letos získali bezbariérový přístup na nástupiště a do výpravní haly cestující ve stanicích Křižanov a Lhotka nad Bečvou. Osoby s omezením pohybu se bez omezení dostanou rovněž na nová nástupiště ve stanicích Praha-Vršovice, Řetenice a Pačejov a také na nově otevřené zastávky Praha-Eden, Jeníkov-Oldřichov a další. 

Bezbariérová budou v budoucnu také nádraží v Praze-Zahradním Městě, Duchcově, Chotějovicích a Želénkách. Jedinci potřebující k pohybu vozík a ostatní osoby s omezením pohybu se od září letošního roku dostanou na zrekonstruovaná nástupiště v Babicích u Šternberka, Mladějovicích, Újezdu u Uničova, Uničově zastávce a Šluknově. Tento seznam doplní ještě přesunutá zastávka Praha-Velká Chuchle. 

Díky aktuálních investičních akcí Správy železnic budou mít bezbariérový přístup také stanice Praha-Horní Počernice, Praha-Radotín a Roztoky u Prahy. Do konce letošního roku bude fungovat bez omezení nástupiště č.1 v pražských Vysočanech. Do konce roku Správa železnic chystá zahájit úpravu budov a nástupišť, například v Bystřici pod Hostýnem, Vsetíně nebo v Kladně. 

Správa železnic plánuje na svém webu rozšířit interaktivní mapu o aplikaci, která bude informovat o bezbariérové přístupnosti jednotlivých nádraží. Dále chystá pořídit nové zdvihací plošiny pro jedince na vozíku. 

Tagged in:
, ,