Podzimní dovolenou v Česku má v plánu 55% Čechů. Nejvíce z nich chce vyrazit do Jižních Čech. Češi během této dovolené mají v plánu utratit cca 5800 Kč za osobu. Neoblíbenějším druhem ubytování je penzion, poté hotely či ubytování u známých. Mezi nejvyhledávanější aktivity patří turistika, procházky a cyklovýlety. 

Mezi nejoblíbenější aktivity na dovolené patří pěší turistika, procházky a cyklovýlety. Mezi další časté představy o trávení podzimní dovolené se řadí návštěva kulturních památek a odpočinek ve wellness. O návštěvu měst a lázní je menší zájem. 

Agentura CzechTourism proto připravuje kampaně v Itálii, Francii, Španělsku, Švédsku a Izraeli. Cílem těchto kampaní je zvýšit zájem zahraničních turistů o dovolenou v českých městech. Kromě těchto aktivit jsou plánovány kampaně v zahraničních zemích podporující české lázně a lyžování na tuzemských horách. 

Také společnost Previo potvrzuje vysoký zájem Čechů o podzimní dovolenou v tuzemsku. Nejoblíbenějším krajem je dle společnosti Jihomoravský kraj. Vysoká poptávka po dovolené v Česku podporuje obnovu hotelnictví u nás. 

I přes narůstající zájem o tuzemskou dovolenou je zřejmé, že obnova cestovního ruchu bude ještě nějaký čas trvat. Dle dat Tourism Economics by se tuzemský cestovní ruch měl dostat na úroveň před pandemií již v roce 2022. Co se týče cestování turistů z nejbližších zemí do Česka, se odhaduje rok 2023 a ze vzdálenějších zemí až rok 2025.  

Podzimní dovolenou v zahraničí chystá 32% českých obyvatel. Větší zájem o zahraniční dovolenou mají mladí lidé mezi 18-30 lety, vysokoškolsky vzdělaní a jedinci s nejvyššími příjmy.