Povinné ručení
Slavia pojišťovna

Profil společnosti Slavia pojišťovna na portálu Levny.cz

Sídlo: Slavia pojišťovna, a.s., Revoluční 1/655, 110 00 Praha 1

Tel: +420 255 790 111

Email: info@slavia-pojistovna.cz

Web: www.slavia-pojistovna.cz

Neutrácejte za povinné ručení více, než-li je nutné

Bonusy k povinnému ručení

Bonusy, které Slavia pojišťovna nabízí, jsou například slevy v případě nezpůsobení dopravní nehody či sleva za roční platbu – takové, jaké nabízí spousta dalších pojišťoven na trhu. Méně obvyklé už jsou bonusy, kdy dostanete slevu na pojistném například za to, že pojišťujete jedno auto, nebo za to, že auto bude řídit pouze jeden řidič. Další slevy můžete dostat za to, když budete jezdit pouze po ČR a zřídíte-li si u Slavie pojišťovny i havarijní pojištění.

Limity povinného ručení

Pojišťovna nabízí různé limity povinného ručení, maximální výše je 150 milionů korun, což je jeden z nejvyšších limitů, které pojišťovny na českém trhu poskytují. Základní minimální výše stanovená zákonem je 35 milionů korun.

Doplňková pojištění

Mezi doplňková připojištění, která Slavia pojišťovna nabízí, patří například pojištění skel či pojištění střetu se zvěří. Jedná se tedy o pojištění, která již patří do havarijního pojištění. Pojišťovna dále nabízí možnost připojištění v případě havárie, odcizení vozidla či odcizení zavazadla z pojištěného vozidla a také pojištění občanské zodpovědnosti. Sjednat si můžete také úrazové pojištění – a to na celou posádku, která bude ve vozidle v případě uskutečnění pojistné události.

Výhody Direct pojišťovny

Každý majitel vozidla ví, že jeho zákonnou povinnosti je pojistit svůj vůz v případě, že zaviní nehodu. K tomuto je určené povinné ručení. V případě, že bude způsobena nehoda, v rámci povinného ručení bude vyplacena škoda způsobená na majetku či zdraví osoby, která nehodu nezpůsobila. Toto pojištění je tedy výhodné nejen pro pojištěného, ale také pro třetí osobu, které bude způsobena škoda. Klasickým doplňkem tohoto pojištění je také řada doplňkových připojištění, v rámci kterých může pojištěný chránit i svůj vlastní majetek.

FAQ - Nejčastěji kladené dotazy

Co mám dělat, když mi škodu způsobí nepojištěné vozidlo?

Obraťte se na Českou kancelář pojistitelů, která je tvořena všemi pojišťovnami s licencí na povinné ručení, ta poskytuje v těchto případech plnění z garančního fondu.

Je povinné ručení povinné opravdu pro všechny?

Povinné ručení musí mít ze zákona každé vozidlo, které má přidělenou registrační značku, má technický průkaz nebo je toto vozidlo používáno na veřejných komunikacích. Povinnost uzavřít povinné ručení má vlastník nebo případně spoluvlastník tuzemského vozidla, případně pak řidič zahraničního vozidla, pokud zákon neurčí jinak.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Nenacházíte se na oficiálních internetových stránkách společnosti Slavia pojišťovna.