Profil společnosti Centropol na portálu Levny.cz

Profil společnosti Centropol na portálu Levny.cz

Společnost Centropol Energy a.s. patří v naší zemi mezi pět největších poskytovatelů energií. V současné době je u ní registrováno a služby využívá více než 250 tisíc spokojených zákazníků. Společnost se zabývá dodáváním elektřiny a plynu jednotlivým domácnostem, firmám a podnikatelům. Hlavním cílem je úspora energie a řešení složitých situací. V rámci České republiky disponuje celou řadou zákaznických center a poboček. K prodeji využívá především obchodních zástupců formou podomního prodeje.

 

Neutrácejte za energie více, než-li je nutné

Nabídka elektřiny

V současné době nabízí společnost Centropol několik balíčků na dodávání elektrické energie. Zákazník si tak může vybrat například z balíčků jako: Kamarád, Důvěra, Pohoda a Mini. Služba Kamarád je na dobu určitou s fixní cenou. Balíček Důvěra je pouze pro nové zákazníky, na dobu neurčitou a cena fixní není. Balíček Pohoda má fixní cenu a smlouva je na dobu určitou. Balíček Mini nemá fixní cenu a smlouva je na dobu určitou. Zde se jedná o službu pro místa s malou spotřebou.

Nabídka plynu

Stejně jako u elektřiny, tak i v případě plynu je nabídka podobná. Zákazník si může vybrat z balíčků jako: Kamarád, Důvěra a Pohoda. U služby Kamarád je smlouva uzavírána na dobu neurčitou a cena je fixována. U služby Důvěra je smlouva uzavírána na dobu neurčitou a cena není fixována. Tato služba je jen pro nové zákazníky. Služba Pohoda je uzavírána na dobu určitou a cena je fixována. Stejně jako u elektřiny, tak i zde je v případě smlouvy na dobu určitou možné prodloužení.

Výhody dodavatele Centropol Energy

Velkou výhodou této společnosti je to, že má oproti konkurenci větší množství poboček po celé České republice. V každém případě se zákazník může na společnost obrátit pomocí zákaznické linky 478 575 555, navštívit webové stránky www.centropol.cz, nebo navštívit některou z více než 10 poboček, kde jim zaměstnanci firmy jistě dobře poradí. Pobočky se nachází ve většině krajských měst.

 

 

Kontaktní údaje

 

Zákaznická linka: 478 575 555

Email: obchod@centropol.cz

Webové stránky: www.centropol.cz

FAQ - Nejčastěji kladené dotazy

Proč se ceny plynu u různých dodavatelů liší?

První regulovanou část tvoří poplatky pro distributora a pro operátora trhu. Její výši vždy na sklonku roku, obvykle v listopadu, určuje Energetický regulační úřad (ERÚ). Ve svých cenících ji musí zohlednit všichni dodavatelé. Tady žádný prostor pro úsporu není. Výši druhé neregulované části, která obsahuje cenu za každou spotřebovanou kilowatthodinu a stálé měsíční poplatky, si ovšem určují sami dodavatelé. Díky tomu se ceny za plyn u jednotlivých společností mohou výrazně lišit. Správnou volbou dodavatele proto můžete ušetřit i několik tisíc korun ročně.

Co musíme udělat abychom měli levnější plyn?

Stačí vyplnit kalkulačku, díky které budete mít perfektní přehled, s jakým dodavatelem ušetříte nejvíce. Až si vyberete, se změnou vám pomůžeme.

Kdy mohu změnit dodavatele plynu bez sankcí?

Pokud se chystáte přejít k levnějšímu dodavateli, je zapotřebí zjistit, kdy vám končí smlouva se současným dodavatelem. V případě, že jste podepsali smlouvu na dobu neurčitou, můžete podat výpověď prakticky kdykoli. Jedinou podmínkou je dodržet zákonem danou výpovědní lhůtu 3 měsíce. Výpovědní lhůta se počítá od prvního dne následujícího měsíce od podání výpovědi. Po tuto dobu budete ještě odebírat dodávky od původního dodavatele. Pokud ovšem máte s dodavatelem podepsanou smlouvu na dobu určitou, která končí ke konkrétnímu datu, je zapotřebí závazek u dodavatele dodržet. V opačném případě by vám mohl dodavatel naúčtovat sankci. Výpověď tedy zašlete až ve smlouvou dané výpovědní době (když je výpovědní doba 1 měsíc, musíte podat výpověď nejpozději 1 měsíc před koncem závazku). Pokud byste to nestihli, smlouva se vám automaticky prodlouží.

Co se pro mě mění při změně dodavatele zemního plynu?

Pro vás se nemění téměř nic. Jen logo na faktuře, tedy dodavatel, který vám zajišťuje dodávky energií, a cena. Vše ostatní zůstává stejné. Plynoměr vám zůstane stejný. Odečty budou prováděny ve stejnou dobu jako doposud, stejně tak vám bude i ve stejnou dobu chodit vyúčtování.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Nenacházíte se na oficiálních internetových stránkách společnosti Centropol Energy.