Šetřete na energiích s EPET

Zjistěte, kolik ušetříte s EP ENERGY TRADING na energiích právě vy.

Společnost EP ENERGY TRADING a.s. (EPET) je v rámci naší země středně velkým dodavatelem energií. V současné době je u ní registrováno více než 50 tisíc zákazníků, kteří využívají její služby. Tento dodavatel je navíc součástí Energetického a průmyslového holdingu (EP Infrastructure), který je aktuálně druhým největším výrobcem elektřiny v rámci České republiky. Na energetickém trhu působí společnost už od roku 2005 a v současné době dodává energii do více než 60 tisíc odběrných míst v rámci ČR a SR.

 

Neutrácejte za energie více, než-li je nutné

Nabídka elektřiny

Nabídka dodávek elektrické energie je u této společnosti jednodušší než u jiných dodavatelů. V nabídce se objevují pouze dva produkty, které mají jasná pravidla a parametry. Můžeme si tak vybrat z produktů: Epet, varianta bez závazku, nebo Klasik, varianta Jistota. U první možnosti se jedná o smlouvu na dobu neurčitou, u niž není cena fixní, ale může se kdykoliv změnit. V případě druhého produktu se jedná o smlouvu na dobu určitou (24 měsíců), u níž je stanovena fixní cena. Zákazník tak má možnost vybrat si, co mu vyhovuje více.

Nabídka plynu

U nabídky plynu jsou u této společnosti na výběr stejné produkty jako u nabídky elektřiny. K dostání jsou produkty: Epet, varianta Bez závazku, a Klasik, varianta Jistota. U první je smlouva na dobu neurčitou s volnou cenou, a u druhé je smlouva na dobu určitou (24 měsíců) s fixní cenou.

V nabídce společnosti se objevují i další produkty, které jsou ovšem nabízeny jen stávajícím zákazníkům společnosti, kteří je mohou získat jako bonus díky své věrnosti.

Výhody dodavatele Bohemia Energy

Velkou výhodou jsou balíčky zvýhodněných produktů pro stávající zákazníky, vstřícnost k zákazníkům a péče o ně, a snaha o co největší úspory.

 

 

Kontaktní údaje

 

Zákaznická linka: 255 707 099

Email: info@epet.cz

Webové stránky: www.epet.cz

FAQ - Nejčastěji kladené dotazy

Proč se ceny plynu u různých dodavatelů liší?

První regulovanou část tvoří poplatky pro distributora a pro operátora trhu. Její výši vždy na sklonku roku, obvykle v listopadu, určuje Energetický regulační úřad (ERÚ). Ve svých cenících ji musí zohlednit všichni dodavatelé. Tady žádný prostor pro úsporu není. Výši druhé neregulované části, která obsahuje cenu za každou spotřebovanou kilowatthodinu a stálé měsíční poplatky, si ovšem určují sami dodavatelé. Díky tomu se ceny za plyn u jednotlivých společností mohou výrazně lišit. Správnou volbou dodavatele proto můžete ušetřit i několik tisíc korun ročně.

Co musíme udělat abychom měli levnější plyn?

Stačí vyplnit kalkulačku, díky které budete mít perfektní přehled, s jakým dodavatelem ušetříte nejvíce. Až si vyberete, se změnou vám pomůžeme.

Kdy mohu změnit dodavatele plynu bez sankcí?

Pokud se chystáte přejít k levnějšímu dodavateli, je zapotřebí zjistit, kdy vám končí smlouva se současným dodavatelem. V případě, že jste podepsali smlouvu na dobu neurčitou, můžete podat výpověď prakticky kdykoli. Jedinou podmínkou je dodržet zákonem danou výpovědní lhůtu 3 měsíce. Výpovědní lhůta se počítá od prvního dne následujícího měsíce od podání výpovědi. Po tuto dobu budete ještě odebírat dodávky od původního dodavatele. Pokud ovšem máte s dodavatelem podepsanou smlouvu na dobu určitou, která končí ke konkrétnímu datu, je zapotřebí závazek u dodavatele dodržet. V opačném případě by vám mohl dodavatel naúčtovat sankci. Výpověď tedy zašlete až ve smlouvou dané výpovědní době (když je výpovědní doba 1 měsíc, musíte podat výpověď nejpozději 1 měsíc před koncem závazku). Pokud byste to nestihli, smlouva se vám automaticky prodlouží.

Co se pro mě mění při změně dodavatele zemního plynu?

Pro vás se nemění téměř nic. Jen logo na faktuře, tedy dodavatel, který vám zajišťuje dodávky energií, a cena. Vše ostatní zůstává stejné. Plynoměr vám zůstane stejný. Odečty budou prováděny ve stejnou dobu jako doposud, stejně tak vám bude i ve stejnou dobu chodit vyúčtování.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.